Nietrzymanie moczu u mężczyzn leczenie
Problem nietrzymania moczu, dotyka najczęściej Panów po operacjach w obrębie miednicy (np. po całkowitym lub częściowym usunięciu prostaty ), kiedy to może dojść do uszkodzenia mięśni lub nerwów odpowiedzialnych za zamykanie cewki moczowej oraz podpieranie pęcherza i odbytnicy. Również sam fakt usunięcia prostaty - organu stabilizującego cewkę moczową i podpierającego pęcherz powoduje zmianę ustawienia pęcherza i inną stabilność cewki moczowej. Bardzo często oprócz nietrzymania moczu pojawiają się problemy z erekcją, czuciem oraz prawidłowym wypróżnianiem - konieczna więc staje się rehabilitacja sytemów zamykających cewkę moczową poprawiająca ich sprawność. Rehabilitację przeprowadza się za pomocą specjalistycznej aparatury - która daje możliwość stymulacji mięśni oraz wizualizacji pracy mięśni dna miednicy na ekranie monitora.
Rehabilitację można zacząc już w 8 tygodniu po operacji pod warunkiem, prawidłowych wyników PSA, jeżeli jeszcze badanie to nie zostało wykonane, należy zrobić je na własną rękę przed rozpoczęciem terapii.

Nasza klinika współpracuje z najlepszymi urologami w Warszawie, zajmującymi się operacjami i diagnostyką. Jeśli masz wątpliwości czy potrzebujesz rehabilitacji skontaktuj się z nami, a skierujemy Cię do uznanych specjalistów.

 

Konsultacja w gabinecie:

Podczas spotkania z mgr fizjoterapii specjalizującym się w terapii nietrzymania moczu dowiesz się:

 

 • - jakie są szanse na wyleczenie,

 • - czy nie masz przeciwwskazań do rehabilitacji

 • - jak będzie wyglądało leczenie w Twoim przypadku. 

 • - nauczysz się samodzielnych ćwiczeń mięśni dna miednicy

JAK WYGLĄDA TERAPIA W H&B CLINIC


 

Diagnostyka:
 

  Proces leczenia zaczynamy od szczegółowego wywiadu, składającego się min. kwestionariusza zawierającego szczegółowe pytania dotyczące objawów. 
(Walidacji kwestionariusza dokonał dr Kaven Baessler z Beckenboden-Zentrum Charite w Berlinie. Kwestionariusz zaprezentowano w DGGG (Deutsche GesellschaftfȕrGynȁkologieudGeburtshlife w 2006 r. w Berlinie).
Kwestionariusz pozwala dokładnie zdiagnozować przyczynę problemu bez konieczności wykonywania badań dodatkowych (np. USG układu moczowego)

 • Następnie wykonujemy badanie EMG mięśni dna miednicy

  Badanie pozwala określić sprawność działania mięśni i nerwów dna miednicy


W skład terapii wchodzą:
 

 • - elektrostymulacje mięśni i nerwów dna miednicy elektrodą doodbytniczą w zależności od wskazań

  Zabieg elektrostymulacji pozwala wywołać zewnętrznym impulsem elektrycznym skurcz mięśni przewyższający ten, najsilniejszy wywołany przy pomocy własnej woli. Co ważne przy użyciu własnej świadomości jesteśmy w stanie pobudzić tylko te mięśnie, które są prawidłowo unerwione, te których unerwienie jest niesprawne nie będą reagowały na polecenie skurczu, dlatego samodzielne ćwiczenia mięśni Kegla są wielokrotnie nie skuteczne w terapii nietrzymania moczu oraz innych form inkontynencji. Stymulacja nerwów stymuluje regenerację uszkodzonego unerwienia mięśni.

   

 • - stymulację ośrodków zlokalizowanych w kręgosłupie odpowiedzialnych za kontrolę trzymania moczu

  Zabieg poprawia sterowanie mięsniami dna miednicy

   

 • biofeedback – czyli wizualizację pracy mięśni na ekranie monitora

  Zabieg pozwala uzyskać pełną świadomą kontrolę na mięśniami dna miednicy, stymuluje ośrodek sterowania świadomego i podświadomego w korze mózgowej.


Efekty rehabilitacji pojawiają się już po 2-3 tygodniach zabiegów.

 ZOBACZ JAK WYGLĄDA ZABIEG - WIZYTA TVN STYLE W H&B CLINIC
(na przykładzie rehabilitacji kobiet)


  

nietrzymanie moczu leczenie

Film przedstawia jeden z elementów leczenia nietrzymania moczu u kobiet. Zabiegi leczenia nietrzymani moczu u mężczyzn odbywają się na podobnej zasadzie. Inna jest elektroda, którą umieszcza się w odbycie.KWALIFIKACJE PERSONELU W H&B Clinic terapią zajmuję się specjalistyczne wykwalifikowany personel medyczny, posiadający uprawnienia do prowadzenia terapii dna miednicy.

Zobacz kwalifikacje personelu  w dziale "O nas" - kliknij ,aby przejść do działu

 
AKTUALNE PROMOCJE


syrop madal bal


HEALTH&BEAUTY CLINIC UL. GÓRCZEWSKA 82 WARSZAWA TEL. 531-338-343 E-MAIL info@hbclinic.pl
Gabinet otwarty od poniedziałku do piątku. terminy wizyt ustalane indywidualnie.
 
Gabinety masażu